Груб строеж и конструкции
Какво предлагаме
Качество
на материалите и работата
Кратки срокове
за изпълнение на дейностите
Гаранция
за цялостните ни ангажименти
Вземете оферта за Вашият проект
Грубия строеж
е основният етап от строителния процес, който включва изграждането на носещата конструкция на сградата. Той обхваща следните дейности: изкопни работи, полагане на основи, изграждане на стени, плочи, колони и греди, монтаж на покривна конструкция и инсталиране на основните инсталации (електрически, ВиК). Грубият строеж осигурява стабилността и издръжливостта на сградата, но не включва довършителни работи като мазилки, боя, подови настилки или фасадни облицовки. Този етап завършва с напълно завършена конструкция, готова за вътрешни и външни довършителни дейности.
Изкопът
представлява процес на премахване на земни маси с цел създаване на пространство за основите на сградата или други подземни конструкции. Той е първоначалният етап в строителството и включва копаене до необходимата дълбочина, в зависимост от проекта и типа на почвата. Изкопите се извършват за фундаменти, мазета, подземни гаражи, ВиК инсталации и други инфраструктурни елементи. Правилно изпълненият изкоп е критичен за стабилността на основите и съответства на зададените строителни норми и стандарти.
Зидарията
представлява процес на изграждане на стени и други конструктивни елементи чрез подреждане на строителни материали, като тухли, камъни, блокове или бетонни блокове, свързани със свързващ материал (обикновено циментова или варова смес). Тя е важен етап от строителството, защото осигурява структурната стабилност и изолацията на сградата. Зидарията може да бъде носеща, когато изпълнява конструктивна функция, или неносеща, когато служи само за разделяне на пространства или декорация. Правилното изпълнение на зидарията е от съществено значение за здравината и дълготрайността на сградата.
Хидроизолацията
е процесът на защита на сградите и конструкциите от проникване на вода и влага. Тя се прилага върху фундаменти, покриви, стени, подове и други повърхности, които са изложени на влага или директен контакт с вода. Хидроизолационните материали могат да бъдат битумни мембрани, течни покрития, полимерни листове или специални смеси, които предотвратяват навлизането на вода и осигуряват дълготрайна защита. Правилно изпълнената хидроизолация предпазва сградите от повреди, като корозия, мухъл и структурни деформации, които могат да възникнат от влагата.